STALO SE PROSINEC 2015

2. 12. proběhlo poslední promítání našeho „Večerníčkového festivalu“. Opět se promítala animovaná pohádka, tentokrát zasloužilého plzeňského umělce Jiřího Trnky, Broučci. Zároveň tato společná akce byla i vůbec první akcí v nově zrekonstruované budově ŠD. Dostalo se nám i vřelého přivítání od hlavní paní vychovatelky Heleny Tomanové.

O týden později, tedy 8. 12., jsme se mohli pochlubit novými prostory i široké veřejnosti, protože v rámci školy probíhal tradiční „Den otevřených dveří“. Účast byla poměrně vysoká a návštěvníci nešetřili obdivem a chválou.

Následující den jsme se mohli začít naplno věnovat předvánočnímu ruchu. Čekala nás práce v oddělení nad přípravou výrobků na vánoční jarmark školy. Zpětně musíme podotknout, že v letošním roce byly samé pěkné nápady a děti je dokázaly šikovně zrealizovat, což potvrdila i vysoká poptávka během vánočního jarmarku.

Ve středu 16. 12. už jsme se naplno věnovali vánoční atmosféře během společného zpívání se školním sborem. Poté si již některá oddělení udělala soukromou vánoční besídku, kde se ochutnávalo cukroví, rozdávaly se dárky, zkrátka se vánočně veselilo.

Prosinec nám utekl jako voda a najednou zde byl dlouho očekávaný poslední slavnostní den před Vánocemi. V oddělení vonělo cukroví, hrály se koledy, rozdávaly se dárečky a rozhodně se ozývala i přání k Vánocům a Novému roku.

21. 12. už byly děti celé natěšené na odpolední program. Dočkali jsme se a rok 2015 mohla zakončit krásná vánoční besídka. Ve vánočním poklidu proběhly také trhy. A když už bylo vyprodáno a vše odehráno, čekalo nás ještě jedno zakončení. A to? No přeci vypouštění lampionů štěstí s našimi přáními nové školní družině.

A pak? Pak už jsme se s úsměvem rozloučili a vydali se k našim vánočně voňavým domovům. A já vám také, za celou školní družinu, přeji krásné Vánoce a šťastný nový rok J.