STALO SE ŘÍJEN 2015

V měsíci říjnu se provoz školní družiny ustálil. Otevřela se také zájmová činnost. Děti si mohly vybrat z pestrého výběru kroužků. Byly otevřeny různé sportovní a estetické obory.

První středa, tedy 8. října, byla plynulým navázáním na slavnostní zahájení celoroční hry „Slavíme s Večerníčkem“. Pro děti bylo připraveno první promítání v rámci večerníčkového festivalu.  Festival otevřel známý a oblíbený Krteček, kterého doplňovali jeho věrní kamarádi. Během promítání si děti vyzkoušely také poslech večerníčkové melodie k soutěži „Slyš a piš“. První večerníčková melodie byla v duchu nemotorných řemeslníků, tedy slavného dua „Pat a Mat“. Tento večerníček se u dětí těší velké oblibě, nebylo tedy překvapením, že ho téměř všechny uhádly.

O něco náročnější byl poslech druhé melodie „ Jája a Pája“, který zazněl hned následující týden, tedy 14. října. Promítala se také další pohádka, a to „Hej, počkej zajíci“. Všichni účastníci se moc pěkně bavili nad záludností starého vlka a nekonečnou vychytralostí malého zajíčka. Tento večerníček je také jako jediný v našem repertoáru vyroben v zahraničí. Děti se tak mohly seznámit i s jiným druhem písemného znaku.

Závěrečné promítání v měsíci říjnu zakončil večerníček „Příběhy včelích medvídků“, který opět pobavil vtipným dabingem a špičkovým výtvarným provedením prostorové animace. Opět proběhla soutěž „Slyš a piš“, které kralovala melodie známé pohádky „Králíci z klobouku“.

V jednotlivých odděleních se během měsíce pracovalo zejména na “ Večerníčkových pasech“ a tvořily se první stránky „Družinového večerníku“.