Cesta za elektro automobily

Ve středu 26. dubna se žáci 9. tříd vypravili na cestu do Drážďan. Naším cílem byla montovna elektro automobilů a Muzeum dopravy.
Čekala nás docela dlouhá cesta, ale paní průvodkyně nám ji zpestřovala povídáním o okolních památkách a přírodních zajímavostech, které jsme cestou míjeli.
První zastávkou v Drážďanech byla tzv. Skleněná manufaktura. Provozem nás provedli česky mluvící průvodci, a abychom je dobře slyšeli, každý z nás dostal sluchátka. Překvapilo nás absolutně čisté prostředí, moderní zařízení dílny, hodně se nám líbili roboti nebo zásobovací vozíky bez řidiče.
Z montovny nás autobus odvezl k centru města a odtud jsme procházkou došli k Muzeu dopravy. V něm jsme si prohlédli více či méně historické dopravní prostředky od bicyklů po parní lokomotivy, mohli jsme si v trenažeru vyzkoušet řízení auta, letadla i lodě a přečíst si, nebo poslechnout povídání o vystavených exponátech.
Z muzea jsme se přesunuli do nákupní zóny, kde si většina z nás nejdřív koupila něco k jídlu, a pak jsme si prohlédli další obchody. Domů jsme koupili hlavně sladkosti a oblečení.
Cestou domů jsme odpočívali, neboť jsme byli vyčerpaní. Ke škole jsme přijeli kolem půl deváté, rozloučili se a putovali domů. Myslíme si, že se všem exkurze líbila a že jsme si ji užili. (Žákyně 9.A)