Den Země v 5. B

Dne 24. 4. 2017 se v naší škole odehrával projektový Den Země. Naše třída 5. B se rozhodla vyrobit recyklovaný papír. Rozdělili jsme se do pěti skupin a přinesli si z domova potřebné věci. Paní učitelka byla tak hodná, že si připravila staré noviny, které musely být 24 hodin namočené. Namočený papír jsme rozmixovali. Poté jsme nalili do pekáče 2 centimetry vody a přes něj položili síť. Na síť nám paní učitelka dala kaši, která vznikla z rozmixovaných novin. Kaši jsme uplácali dotenka a přidali okvětní lístky a den ho nechali schnout. Ráno na nás ve škole čekal výsledek naší práce. Dopadlo to skvěle!

Jen co jsme dodělali recyklovaný papír, vypravili jsme se k jezírku do Lobezského parku za účelem uklidit jezírko. Naše motto bylo „Ukliďme zemi, ukliďme Česko“, kterým jsme se řídili. S naším připraveným náčiním jsme se hned dali do práce. Po pár minutách moje kamarádka Nikol našla papírovou kouli a já plastový obal. Bylo to moc zábavné a jsme rádi, že jsme pomohli uklidit přírodu, protože to moc potřebuje.

Poté jsme směli pozorovat vodní živočichy v jezírku. Rozdělili jsme se do skupin a našli si svá místa. Naplnili jsme si krabičky vodou, vzali jsme si cedníky a „šli na věc“! Lovili jsme vodní živočichy. Já jsem ulovila okružáka, vodoměrku a pulce. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že můj okružák žije! Moc nás všechny bavilo pozorovat vodní živočichy. Byl to krásný Den Země!

Ina Jungová, Barbora Havlová, Dominika Julie Hornová, Tina Šonková, 5. B

Zpracovala: Mgr. Tereza Kunešová