Den Země v naší škole

22. duben již tradičně patří na 28. ZŠ stejnojmennému tematickému dni. Žáci jsou rozděleni napříč ročníky do obsahově pestrých dílen. Společným jmenovatelem je životní prostředí. V tvůrčích dílnách vznikaly rukama dětí zajímavé výrobky z odpadních materiálů, jako jsou nápojové plechovky i kartony, v pracovních dílnách děti vytvářely jmenovky pro rostliny ve škole i školní zahradě, vznikaly plakáty různých ekosystémů do školní zahrady a také probíhala úprava zahrady a další dílny. Tematický den probíhal celé dopoledne a uzavřela ho soutěž ve třídění odpadů zorganizovaná naším Ekotýmem.

Více se o mezinárodním svátku „životního prostředí“, kterým se Den Země stal, můžete dozvědět například zde.
Jak viděli Den Země naši žáci? Zjistili to David Janovský a Emma Zvěřinová, členové Ekotýmu z 5. B.
Ptali jsme se na tyto otázky:
  • Líbí či nelíbí se vám tato práce?
  • Na čem pracujete?
  • Co vás zaujalo na této práci?
Navštívili jsme pár skupin z celého projektu den země.
Skupině číslo patnáct se práce líbila hlavně těm nejmenším. Pracovali na kreslení zahrádky a popisování rostlin. Ty nejmenší zaujalo kreslení a poznávání rostlin.
Skupina číslo jedenáct měla za téma ekosystém lesa. Nejvíce je zaujalo kreslení.
Skupině číslo dva zkoumali a vytvářeli plakáty na značky různých potravin. Prvňáčkům se nejvíce líbila značka Coca Cola.
Skupina dvanáct využívala nepotřebné krabice k výrobě svícnů a peněženek. Všem se tato zajímavá práce líbila.
Skupina tři tvořila obrázky národních parků. Prvňáčci si myslí, že se jim práce povedla.
Velmi nás ohromila skupina s číslem devět. Která vyráběla velmi originální hliníkové náramky.
Skupina číslo dvacet se vydala uklízet a shrabávat listí na školní zahradu. Všem se práce na čerstvém vzduchu velmi líbila.
Skupina sedmnáct sestavovala velmi propracované fotoalbum.
Všichni se s nadšením podíleli na výrobě.
Skupina sedm měla za úkol ostřihávat uschlé větvičky u keříků a kompletní úklid přední části zahrádky.
Skupina dvacet dva velmi pilně vyráběla kolíky na naší školní zahrádku. Všem se to velmi líbilo a doufají, že to bude využito.

Vypracoval: Jan Hibler, koordinátor EVVO