Informace k provozu školy od 17. 5. 2021 pro žáky a jejich zákonné zástupce

Novelizovaným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních s účinností od 17. 5. 2021 se oproti současnosti mění následující:
  1. Na základních školách:

Na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací;

V krajích Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hl. m. Praze se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně bez rotace, v ostatních krajích pokračuje rotace tříd 2. stupně;

Na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin.

1. Ve školních družinách a školních klubech:

Na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin;

Ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol.

Prezenční výuka bude probíhat dle platného rozvrhu ve Škole OnLine.
Výuka tělesné výchovy, sportovních her je i nadále povolena pouze venku. Žáci mohou sportovat bez roušek, ale nesmějí využívat šatny a sprchy.
Všichni žáci budou mít po celou dobu pobytu ve škole zakrytá ústa a nos ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Při vstupu do odborných učeben si budou dezinfikovat ruce.

Testování žáků

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů s účinností od 17. května 2021, které se mění oproti současnému stavu tak, že se mění frekvence preventivního antigenního testu.
Testování bude probíhat jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v daném týdnu.

Testování žáků 1. stupně bude probíhat v pondělí od 8:00 v kmenových třídách.

Testování žáků 2. stupně bude probíhat v pondělí od 7:45 v kmenových třídách tak, aby v 8:00 byla zahájena výuka. Vstup do školy bude v těchto dnech nutný již od 7:30 do 7:40.

Žáci, kteří přijdou později nebo v jiný den se budou testovat v sekretariátu školy.
Žádáme zákonné zástupce, aby plánované lékařské prohlídky a vyšetření volili mimo testovací dny.
Předpokládáme, že se budou používat stejné testy jako v předchozích týdnech.

Postup v případě pozitivního výsledku testu žáka

V případě pozitivního testu bude žák izolován od ostatních žáků třídy a budou informováni zákonní zástupci žáka.
Škola vydá zákonnému zástupci žáka potvrzení o tom, že byl pozitivně testován. Zákonný zástupce žáka bude dálkovým způsobem informovat lékaře. Po předložení negativního RT-PCR testu nebo po skončení izolace (s potvrzením od lékaře) se žák může vrátit do školy.
Bez povinného testování nemůže žák docházet na prezenční výuku a zůstává doma. Škola v tomto případě nemá povinnost poskytovat distanční výuku. Formu studijní podpory si může zákonný zástupce žáka individuálně domluvit s vyučujícími.
V Plzni dne 12. 5. 2021
Vypracoval: Mgr. Stanislav Hefler