Letní školu navštívil Rytmus

Odměnou za vítězství v soutěži Nakupování po internetu v rámci projektu Rozumíme penězům se náš soutěžní tým zúčastnil 6.6 – 8.6. 2011 třídenního pobytu na Letní škole Rozumíme penězům, která se konala v objektu ŠvP Sklárna u Žihle. Spolu s námi se pobytu zúčastnila i další vítězná škola z Hrádku.
Účast na Letní škole pro nás byla velmi obohacující. V různých workshopech věnovaných problematice osobních financí a nakupování po internetu jsme se dozvěděli hodně zajímavostí. Při tvorbě ankety jsme si vyzkoušeli nejen to, jak těžká a náročná je občas práce moderátorky, ale také práce kameramana, střihače a konec konců i režiséra.  Také dílny zaměřené na sociální sítě nebo úpravu fotek a videí nás bavily, protože jsme si vyzkoušeli něco nového. Ale Letní škola, to byla i spousta legrace a zábavy, dobré jídlo, krásná příroda a roztomilí králíčci, co všude volně pobíhali.
Získali jsme nezapomenutelné zážitky z Lasergame, při teambuldingu jsme si dokázali, že i v různě namíchaných družstvech dokážeme spojit síly a jít za vítězstvím, a bez smíchu a zábavy nezůstal ani lesní golf, i když k němu jsme přistupovali z počátku trochu s nedůvěrou. Ale úplně nejvíc se nám líbil úterní večer s táborákem a karaoke. Nejdříve jsme si opékali buřty a plánovali, jaké písničky budeme zpívat. Na výběr jsme měli asi 500 českých a anglických písní. Pak začala soutěž Superstar Letní školy. Soutěžili jednotlivci i skupiny zpěváků. V prvním kole jsme zpívali bez hudby, do druhého kola postoupila skupina naší školy a sólistka z hrádecké školy. To už jsme zpívali s hudbou a na plátně nám běžel text. Každé vystoupení zhodnotila porota, v níž zasedli lektorka Markéta z Ostravy, americký zástupce banky Brad a Rytmus 2. O vítězi rozhodli hlasováním diváci a vyhráli jsme my, naše skupina Girls of music. Při závěrečné písničce si Rytmus lehl před nás a povzbuzoval nás. Byl to jeden z největších zážitků, co jsme zažili.
Letní školu jsme zakončili prezentacemi výsledků našich anket a také jsme předvedli, co všechno jsme se za pobyt tady naučili.
Letní škola se nám líbila, i když byl hodně nabitý program a málo volného času. Děkujeme lektorům, že ji pro nás připravili, a pokusíme se zase příště zvítězit.
                                                                                                                  Soutěžní tým z 8.A.