Lyžařský výcvik sedmých tříd

Všechno začalo v pondělí 13. 3. po osmé hodině ráno na Hlavním nádraží v Plzni. Vlakem jsme vyjeli směrem na Železnou Rudu, ale v Přešticích jsme museli přestupovat na náhradní autobusovou dopravu, která nás dovezla až do Klatov, kde jsme opět nastoupili do vlaku. To vše kvůli výluce. Když jsme se dopravili do cílové stanice Železná Ruda-centrum, přijel si pro naše zavazadla ochotný pán z hotelu Engadin, kde jsme byli ubytovaní. Po přidělení pokojů a částečném vybalení věcí nás čekal pěší výšlap sjezdovky s lyžemi na rameni vzhůru až na vrchol kopce, kde jsme se rozřadili do týmů podle zdatnosti v lyžařském umění. Po těžkém dni přišla teplá večeře, večerka a zasloužený spánek.
V úterý ráno nás z postele vyhnal budíček v 7:45 a v tento čas se ozýval budíček i v další dny. Po nezbytné hygieně následovala snídaně. Po snídani jsme šli lyžovat. Přes poledne jsme si dali pauzu a šli na oběd. Po obědě jsme drželi polední klid. Když skončil, šlo se zase na sjezdovku. Večer jsme měli všichni hlad, a tak jsme se vždy těšili na večeři. Po večeři jsme si na krátké schůzce povídali o tom, jak se nám dařilo lyžování. Pak byla vyhlášena večerka a šli jsme spát.
Středa od rána do odpoledne vypadala stejně jako předešlý den. Odpoledne jsme však vyrazili na nákupy do města. Měli jsme hodinový rozchod. Po nákupech jsme se vrátili zpět do hotelu, snědli večeři a po večerce ve 22:00 následoval spánek.
Ve čtvrtek ráno po snídani nás čekalo opět lyžování. Nastal oběd s poledním klidem a další lyžování. Po lyžování jsme měli zasloužené volno, po volnu večeři a po volnu přišla na řadu diskotéka, na které jsme si mohli objednat pizzu. Mnoho z nás této šance využilo. Diskotéka skončila a zase následovala večerka a spánek.
V pátek nás vzbudili dřív, už v 7:30, protože jsme začali uklízet pokoje a lyžárnu. Po snídani jsme dokončili úklid. Oběd nám připravili už v 11:00 a pak nastal odchod z ubytování. Do města jsme šli pěšky. Nastoupili jsme do vlaku, ve kterém jsme bez výluky dojeli až do Plzně. V Plzni jsme byli okolo 15. hodiny. Přímo u vlaku na nástupišti nás vítali rodiče. A týden lyžování byl za námi.

Autor reportáže: Miletínský Matěj

Zpracoval: Mgr. Václav Kalčík