Mediální kampaň měla úspěch na mezinárodní konferenci

8.11. 2011

Eliška Tomášková, Jan Turč a Natálie Ťoupalová (dnes již bývalí žáci naší školy) představili svoji vítěznou školní mediální kampaň „MIŠí děti říkají stop kyberšikaně“ na mezinárodní konferenci Primární prevence rizikového chování v Praze a měla zde velký úspěch.

Soutěž vyhlásily v loňském školním roce společnost AISIS a nadace O2 a proběhla v rámci projektu MIŠ (Minimalizace Šikany). Cílem projektu bylo zvýšit informovanost žáků ZŠ o daném tématu, podnítit diskusi o kyberšikaně na ZŠ, oslovit vrstevníky autorského týmu kampaně způsobem vhodným pro cílovou věkovou skupinu. Výsledná kampaň byla představena žákům ZŠ v rámci projektového dne, rodičům a veřejnosti při slavnostní přehlídce, byla odvysílána v médiích a prezentována v tisku. Touto cestou oslovila širokou veřejnost a přispěla k diskusi o kyberšikaně na ZŠ.
Autorský tým připravoval multimediální kampaň několik měsíců – tvořil scénáře pro audiospot a videospot, graficky zpracovával plakáty, tvořil stínové divadlo pro videospot, natáčel audio a video a následně je zpracovával, vedl ověřovací rozhovory se žáky na získání zpětné vazby, nacvičoval prezentaci pro celostátní přehlídku kampaní v Praze. V průběhu práce byly využity metody kooperativního učení a skupinové práce.
Jmenovaní žáci získali na celostátní přehlídce kampaní hned dvě ocenění. Kromě toho, že se stali absolutními vítězi všech mediálních kampaní, obdrželi také cenu za nejlepší plakát.
Zpracovala Jana Tomanová