Místo do školy na Chlum

Sportovně do nového školního roku vykročila třída šestá A. Protože se po prázdninách v lavicích žáci nesešli se spolužáky, kteří odešli na osmiletá gymnázia, připravila pro ně třídní učitelka společně s pedagogicko psychologickou poradnou v Plzni ve středu 7. 9. 2011 dopoledne her v okolí Chlumu, které jim měly pomoci najít si v nově se utvářející skupině své místo a třeba najít kamaráda ve spolužáku, kterého zatím příliš nevnímali.
V osm hodin jsme se všichni sešli před školou a společně s Michalem, oblastním metodikem prevence a zároveň naším dnešním průvodcem, jsme vyrazili na Chlum. Hned po vystoupení z trolejbusu jsme všichni dostali úvodní, na první pohled jednoduchý úkol – získat od přiděleného spolužáka odpovědi na tři otázky a ty si zapamatovat. Že to nebylo jen tak, jsme zjistili při tlumočení odpovědí ostatním. A pak už jsme se zahřívali hrami jako Škatulata, hejbejte se, posilovali jsme se v důvěře ve spolužáky a také jsme si vyzkoušeli, jak umíme spolupracovat a pomáhat si. Vrcholem dne bylo rozdělání ohně a hromadné pečení buřtů. Dokonce i počasí nám fandilo a zapršelo až na závěr, jako by vědělo, že potřebujeme uhasit oheň.
Cesta z Chlumu uběhla rychle, i když nás bolely nohy z celodenního běhání. A co se nejvíc líbilo? Asi všichni si pochvalovali zážitek z běhu uličkou důvěry a spolupráci při výsadku na neznámé planetě pomocí lana.

Zpracovala J. Tauchenová, tř. učitelka 6.A