Ohlédnutí za letošním zápisem do 1. tříd

V našem prostředí je vzdělání tradičně vysoce hodnoceno. Vstup do školy je pro dítě i jeho rodinu významnou událostí. Končí jedna fáze dětství a začíná další. Dítě se zanedlouho stane školákem. Jednou z bezprostředních zkušeností se školou je i zápis prvňáčků do školy. V naší škole se zápisu zúčastnilo letos celkem 63 dětí. Zápis se konal již tradičně v sobotu 22.1. a v pondělí 24.1. Děti měly možnost se podívat na výlet do Sněhulákova, kde na ně čekala zajímavá stanoviště. V Kloboukově vystřihovaly a poznávaly barvy, ve Vločkové Lhotě na ně čekalo počítání vloček. Nejvíce se dětem asi líbilo stanoviště Veselá sjezdovka, kde projížděly tužkou různé typy sjezdových drah a nakonec je čekalo i házení koulí na cíl. Průvodci jejich výletem jim byly paní učitelky a jejich samostatný výlet pozorovali i rodiče. Ke zpříjemnění přispěly i naše paní kuchařky ze školní jídelny, které připravily pro všechny milé občerstvení. Na zapsané děti se již nyní těší paní učitelky, které se s dětmi a jejich rodiči setkají zanedlouho ve školičce. Naším společným cílem s rodiči je výchova jejich ratolestí v sebevědomé děti, které jsou ohleduplné a citlivé k okolnímu světu. Chceme také podporovat a posilovat jejich všestranný rozvoj a jeho motivaci vzdělávat se. Doufáme, že pro rodiče i jejich děti byl tento den příjemný, radostný a posílil atmosféru pozitivního očekávání.

Mgr. Jana Vacátková

Zpracovala Jana Tomanová