OSMÁCI CHTĚJÍ ROZUMĚT PENĚZŮM

V současné době se děti stále častěji setkávají s potřebou orientace v základních finančních produktech a službách, neboť je na ně vyvíjen dost silný informační tlak zejména ze strany reklamního trhu. Proto je třeba, aby se naučily rozpoznat rizika, která na nás číhají při řešení různých finančních situací, a uměly se jim bránit. Z toho důvodu se naše škola již před dvěma lety zapojila do projektu Rozumíme penězům, který realizuje občanské sdružení Aisis. Cílem projektu je zvýšit úroveň finančního vzdělání školáků na základních školách. Jeho prostřednictvím mají žáci možnost vyzkoušet si, jaké to je řešit každodenní problémy, s kterými se jednou budou setkávat.

Ve středu 9. 11. 2011 vstoupili do projektu Rozumíme penězům letošní osmáci. Se zájmem si vyzkoušeli, jak moc rozumí základním finančním pojmům, jestli se orientují v příjmech a výdajích domácnosti a jestli dokážou sestavit její rozpočet, i to, zda je možné se v domácnosti domluvit o hospodaření s ohledem na individuální potřeby všech jejích členů.

Práci si žáci zpestřovali malováním plakátů a jejich prezentací ostatním.

Všichni pracovali se zaujetím a již plánovali, jak by mohli rozpočet své fiktivní domácnosti v budoucnu vylepšit.

Napsala Mgr. Jitka Tauchenová
Foto najdete ve fotogalerii