Pohádková miniolympiáda

Dne 2. června jsme se zúčastnili akce „Pohádková miniolympiáda“. Probíhala na fotbalovém hřišti u školy, ulice Rodinná 39, Plzeň - Lobzy. Zúčastnilo se několik školek: 57. MŠ, 54. MŠ a 6. MŠ. Ty se zúčastnily disciplín, které pořádali paní učitelky a žáci ze 4. A a 4. B. Disciplíny byly například házení mrkve do klobouku, skládání pohádkových puzzlí, srážení kuželek, přiřazování potravy ke zvířátkům.
Marie Jelínková, 4. A

V pátek 2. června připravily čtvrté třídy Pohádkovou miniolympiádu pro mateřské školky. Akce začínala v 9 hodin. Nejdříve jsme se rozdělili do dvojic a s každou dvojicí šla jedna třída. Postupně jsme navštěvovali stanoviště, kde čekaly pohádkové postavy. Děti se mohly setkat například s Krtečkem a Myškou, kde se snažily sundat si žvýkačku, nebo mohly potkat Makovou panenku a motýla Emanuela. Zde se snažily přenést mák na lžíci. Mně osobně se akce moc líbila a myslím, že jsme si ji všichni užili.
Vít Šonka, 4. B

Třída 4. A a 4. B si připravila pohádkovou miniolympiádu pro školky. Děti byly rozděleny do několika skupin a každá měla průvodce a jednu nebo dvě paní učitelky. Měly chodit po stanovištích, kde získávaly razítka za dokončení úlohy. Jelikož to byla POHÁDKOVÁ miniolympiáda, tak měli čtvrťáci na stanovištích kostýmy a děti tak mohly potkat např. motýla Emanuela a Makovou panenku, Šmouly, Pipi a Aniku nebo třeba Macha a Šebestovou. A my doufáme, že se dětem olympiáda líbila!
Jan Dvořák, 4. B
.