Projekt Zodpovědné zadlužování

Vybrané třídy 28. ZŠ v Plzni se pravidelně zapojují do projektu Rozumíme penězům. Tento projekt má žáky naučit, jak hospodařit s penězi a jak využívat různé finanční služby a produkty.Ve čtvrtek 10. června jsme absolvovali další lekci. Tentokrát jsme se zabývali tématem zadlužování. Někteří žáci z naší třídy říkají, že projekt Rozumíme penězům je nudný a naprosto zbytečný. Já si myslím, že tento projekt je pro nás všechny naopak velmi důležitý a že nám někdy v budoucnu může hodně pomoct. Při projektu mě nejvíce baví dávat rady modelovým rodinám, které řeší např. problémy s dluhy nebo už jim dokonce hrozí exekuce. Projekt se mi líbí, protože mám ráda práci ve skupině.

Za dobu, co se naše třída účastní tohoto projektu, jsem se dozvěděla hodně důležitých informací o druzích půjček, o rizicích půjček a o spoustě dalších věcí, které se mi určitě budou v životě hodit.
Pro mě byla zatím nejlepší a nejzajímavější poslední lekce, kdy za námi přijel na návštěvu finanční poradce. Nejdříve poslouchal naše rady, které bychom poskytli našim fiktivním známým ve finanční tísni, a hodnotil, zda jsme radili dobře nebo ne. Potom jsme si pro něj přichystali otázky o tom, čemu jsme nerozuměli, on nám trpělivě odpovídal a snažil se nám všechno vysvětlit tak, abychom to co nejlépe pochopili.
Projekt Rozumíme penězům se mi líbí a jsem ráda, že v něm můžeme nadále pokračovat. Třeba opravdu jednou využijeme to, co se při projektu naučíme – zodpovědně se rozhodovat.
                                                                        Veronika Pavlátová, 8.A
Zpracovaly: Mgr. Jitka Tauchenová, Mgr. Jana Tomanová