Školní výlet 6.B

Zpráva z bojového výpadu proti městu Praze:

21. června 2011 se šestnáct příslušníků jízdního oddílu SA (Student Agency) ze 6.B vydalo dobít Prahu. Náš první cíl, Národní muzeum - i když těsně před spadnutím - našemu náporu odolal. Proto jsme se rozhodli vyplenit alespoň nejbližší spižírnu, ale i přes veškeré úsilí se nám nepodařilo zásobárny u McDonalda vyjíst. Vytáhli jsme tedy na trestnou výpravu centrem města. Celou cestu z Václaváku, přes Havelák až na Staromák jsme se bedlivě rozhlíželi a hledali záminku k útoku. Asi jsme koukali špatně. Ani u Staroměstské radnice, kde jsme sledovali, jestli se některý z apoštolů nefláká a pořádně se uklání, jsme nenarazili na žádný odpor a nepodařilo se nám vyprovokovat ani bitku s pouličním prodejcem kdákajících slepic. Zklamaní z nedostatku příležitostí k boji jsme tedy alespoň vtrhli do budovy Národní knihovny a svými fotoaparáty pozlobili nekonečný sloupec knih nazvaný provokativně Idiom (ať už to znamená cokoli). Praha nám to ovšem nedarovala a vedla proti nám odvetný útok v podobě dešťové přeháňky. My jsme se ale nezalekli a strategicky jsme ustoupili (prostě jsme se utekli schovat) do Klementina. Nato jsme se pustili na další pochod, abychom zjistili, jestli se po vejcích v Karlově mostě chodí lépe než po obyčejné maltě. Buď nám ve škole lhali a žádná vejce v tom mostě nejsou, nebo je to stejné. Na Kampě jsme konečně objevili tři nepřátele hodné naší pozornosti. Dostali od nás pořádně na holou. Uspokojeni slavným vítězstvím jsme se zákeřně vmísili do davu prostých měštěnínů a nechali se dopravit na vrch Petřín. Tam naše řádění pokračovalo v Zrcadlové síni i na hřištích pod širým nebem. Nakonec jsme ještě poctili svou přítomností obchodní centrum Metropole, ale ani tu se nám nepodařilo vykoupit. Statistický přehled naší bojové výpravy: Počet mrtvých 0, počet zraněných 1 (1 modřina na noze), počet špinavých od bláta 6 (jenom kluci), počet prázdných peněženek na konci akce 16. Závěr: Praha našemu útoku odolala, ale těm miminům na Kampě jsme to fakt natřeli.

Růžena Písková

Zpracovala Jana Tomanová