Slavnostní jmenování žákovského parlamentu

V pátek 12. září proběhlo na naší škole oficiální jmenování členů žákovského parlamentu Top 28 pro školní rok 2014/15. Letos byl o tuto funkci opravdu velký zájem a v některých třídách probíhaly až do posledních okamžiků napínavé volby.
Tento den byl významný i pro Jindřišku Egertovou, která v žákovském parlamentu zastupuje svoji třídu 8. B a která popsala svůj prožitek z průběhu slavnostního ceremoniálu takto:
„Vystupování před více lidmi si často většina z nás spojuje se stresem a s obavami. Ale doufám, že nemluvím jen sama za sebe, když řeknu, že při jmenování do žákovského parlamentu jsme nic z toho necítili.
Ihned po zahájení akce se všichni zúčastnění postavili a zazněla česká hymna. Poté každého z nás parlamenťáků paní učitelka Horešovská postupně představila a my jsme společně s paní ředitelkou podepsali smlouvu mezi jednotlivými zástupci žákovského parlamentu a školou.
Byla jsem nadšená! Naši spolužáci a rodinní příslušníci, kteří se přišli také podívat, nás podporovali a tleskali jako o život. Na ten okamžik, kdy mě sledovala celá škola, snad nikdy nezapomenu.
Na závěr zazněl proslov paní ředitelky a nechyběl ani společný přípitek a společné fotografování.“

Od února 2013 působí 28. ZŠ ve spolupráci s CEDU (Centrum pro demokratické učení - www.cedu.cz) také jako Konzultační centrum pro podporu žákovských parlamentů v Plzeňském kraji, které slouží k předávání praktických zkušeností se zakládáním a vedením žákovských parlamentů.
Mgr. Jana Horešovská, koordinátorka žákovského parlamentu

Fotografovala Mgr. Jana Tomanová