Sledujte počasí s naší meteostanicí!

Asi každý z nás sleduje předpovědi počasí s cílem dozvědět se, jak dneska bude, jak se obléci a jestli si máme vzít na cestu do školy spíš deštník, nebo sluneční brýle.
Takové problémy nám nyní pomůže řešit naše nová meteostanice. Ta byla nakoupena v rámci projektu rekonstrukce školní zahrady a instalována do vhodného prostoru u zahradního jezírka.
Meteorologická stanice má připojení do školní informační sítě s výstupem na webových stránkách školy a každý, kdo naše stránky navštíví, může pravidelně on-line sledovat celou řadu parametrů počasí. Přímo na webových stránkách školy naleznete banner s aktuálním přehledem počasí. Pod odkazem Meteostanice, v sekci pro rodiče, můžete sledovat i vývoj počasí  v týdnu, měsíci a roce.
Ve škole budou data o počasí moci být přímou součástí výuky fyziky, zeměpisu, přírodopisu a dalších předmětů. Mezi obvykle sledovaná data patří teplota, tlak, vlhkost vzduchu a množství srážek. Můžeme však sledovat i ta méně obvyklá, která se sledují na profesionálních meteostanicích. Mezi ně patří například osvit, nárazy a směr větru, biometeorologická zátěž a pocitová teplota vzhledem k vlhkosti vzduchu.

Vypracovali: Mgr. Blanka Koukolíková, Mgr. Stanislav Hefler