Terénní výuka 9.A,B

VÝLET 9. TŘÍD NA GUTŠTĚJN

V 8:10 hodin byl sraz na vlakovém nádraží, kde jsme čekali na vlak. Nasedli jsme do vlaku a všichni jsme byli nadšení, že jdeme na zříceninu místo úmorného učení ve škole. V Pňovanech jsme přestoupili na lokálku, bohužel nebyl nikdo tak ochotný, kdo by cvakl lístky, tak jsme jeli na černo. Když jsme dorazili na určenou zastávku, šli jsme krásnou cestičkou na zříceninu Gutštejn . Bohužel ve čtvrtce naší túry se z cesty stala bažina. Když jsme po dlouhé době dorazili k zřícenině, byli jsme nadšeni, zřícenina byla úžasná a dost jsme se na   ní vyblbli. Po hodině odpočinku na zřícenině jsme hlasovali, kdo chce jít dál a kdo chce jít domů. Samozřejmě, že většina chtěla jít domů, ale nakonec se ukázalo, že učitelé mají větší pravomoce, tak jsme šli dál. Po dlouhé, bahnité, namáhavé cestě jsme došli k mlýnu, ale stále jsme ještě nebyli u konce, chtěli jsme jít ke kapličce, kde je prý kouzelný pramen, který léčí nemoce a zranění. Samozřejmě, že se napili jenom učitelé a pár jedinců, paní učitelka Horešovská si vodou umyla oči, aby lépe viděla atd… Pak následovala cesta zpět, byla krásně klidná, dokud jsem já s Riegerem neudělal "botu". Bolely nás nohy a nechtěli jsme obcházet koleje, tak jsme to přeběhli přes koleje a kvůli tomu píšu tento sloh na webové stránky školy. Na hlavní nádraží jsme dorazili v 15:36 bez větších problémů, byl to hezký výlet, i když spoustu lidí říkalo, že výlet byl spíše za trest.

Marek Januš žák 9.B