Terénní výuka 9. tříd

Název akce:         Terénní výuka 9. tříd
Datum: 26.10.2010
V úterý 26. října proběhl na naší škole den terénní výuky. Deváté třídy zaměřily svůj program na historii loutkoherectví v Plzni. Celý den nám naplánovaly paní učitelky Horešovská a Tauchenová.
Den jsme začaly kulturně – v divadle. V 8:40 jsme měli sraz před divadlem Alfa a společně jsme vešli dovnitř. Věci jsme si nechali v šatně a nahrnuli se do sálu. Jako nejstarší diváci jsme získali místa úplně nahoře v poslední řadě. Zhlédli jsme divadelní představení James Blond. Bylo to loutkové divadlo a všem se moc líbilo, byla to legrace. Po představení jsme dostali pracovní list s otázkami, které se vracely k představení a nutily nás o hře znovu přemýšlet a zjistit si další informace
 o představení.
Druhou část dne jsme strávili v Muzeu loutek na náměstí Republiky. Do muzea jsme nešli společně, nejdřív jsme šli my, 9.A, a po nás 9.B. Na začátku exkurze jsme dostali pracovní list, který jsme vyplňovali během celé prohlídky.
 Prohlídka v muzeu byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se spoustu nových informací, co se týče loutek a historie loutkářství. Viděli jsme různé druhy loutek a na závěr akce jsme měli možnost si loutky osahat a dokonce jsme dostali prostor k tomu, abychom si loutky zkusili vést nebo si s nimi zahráli hru podle našeho scénáře. Mohli jsme tak sledovat nejen známou pohádku O Červené karkulce, ale i kousek originální hry inspirované životem naší třídy.
      Myslím, že všem se terénní výuka líbila.

Zpracoval/a: Veronika Pavlátová , 9.A