Výlet 8. A na Rabí

V pátek 20. 6. se naše třída 8. A sešla v 7:15 na vlakovém nádraží. Samozřejmě, že jsme před výletem byli řádně poučeni o pravidlech chování. Ti, kteří přišli pozdě, odměnila paní učitelka výsadou rozpohybovat si ztuhlé tělo několika dřepy. Naštěstí jsme mezi nimi nebyly.
Všichni se už těšili na cestu vlakem, ale radost nám zkazila paní informátorka, když nám oznámila, že vlak má výluku, a proto pojedeme až do Nepomuku autobusem. Asi si dovedete představit, kolik lidí cestuje vlakem do práce a škol v normální pracovní den, to množství lidí se muselo i s námi vejít do jednoho autobusu. Někteří studenti to odnesli tím způsobem, že seděli i na zemi a schodech. My naštěstí ne. V Nepomuku naše cesta autobusem skončila, konečně jsme nasedli do vlaku, na který jsme se celou dobu těšili. Cesta byla velmi zábavná, zvláště když přistoupili žáci jiných škol, hlavně některé holky, které se snažily navázat kontakt s jednotlivými spolužáky od nás ze třídy. Když naše cesta všemi možnými hromadnými prostředky skončila, už nám zbývalo jen doputovat po svých vlastních na zříceninu hradu Rabí. Šli jsme polní cestou v neorganizovaných skupinkách, ale ostřížímu zraku paní učitelky určitě nic neuniklo. Cesta byla klidná a nenáročná, jen u mírného kopečku jsme vydali větší množství energie. Na zříceninu jsme došli přibližně za 40 minut. Protože jsme pochodovali celkem svižně, volný čas jsme využili k tomu, abychom se porozhlédli po okolí hradu Rabí. Poté jsme absolvovali 45minutovou prohlídku, kde nám pan průvodce vyprávěl o nejdůležitějších místech hradu.
 I když na pana průvodce byl děsivý pohled, srozumitelně nám historii hradu přednesl. Cestou zpět nás paní učitelka trochu popoháněla, ale bylo to zbytečné, protože jsme na nádraží došli včas. Danča s Marky si ještě udělaly fotky na kolejích a pak jsme vlakem vyrazili zpátky do Nepomuku, odkud jsme zase pokračovali až do Plzně autobusem. Výlet zakončila většina spolužáků obědem v McDonaldu.
Myslíme, že se nám výlet povedl.
M. Steiniglová, D. Šedivcová, 8. A