Zámek Zbiroh - školní výlet 8.A

V úterý 22.6. jsme podnikli školní výlet s paní učitelkou Tauchenovou.Sraz jsme měli na nádraží v 7:50 u hutníka . Přišla sotva polovina třídy, protože líní žáci nepřišli. Poté, co jsme vyrazili od hutníka k vlaku, se výlet začal zdát zajímavý a čím dál více zábavný.

Vystoupili jsme kousek od malého městečka Zbiroh a šli jsme dobrodružnou lesní stezkou asi 5 km ke stejnojmennému zámku. Před prohlídkou jsme se prošli zámeckou zahradou, která byla nádherně zrekonstruována, a zahráli jsme si hru podobnou kuželkám. Úkol hry spočíval v tom, že jsme měli koulí, která byla přivázaná provazem k asi dvoumetrové tyči, shodit figurky na čtvercové podložce pod tyčí. Někteří nadšenci si pod hradbami zatančili mazurku a pak už se objevila naše sympatická průvodkyně a zamířili jsme do zámku.

Postupně jsme prošli hlavními uměleckými styly jako je gotika, baroko, renesance a další. Bylo to velmi obohacující na informace. Paní průvodkyně nám během prohlídky položila několik záludných otázek z dějepisu, na které jsme se snažili správně odpovědět. Většinou to dopadlo tak, že nám napovídala naše paní učitelka.
Myslím, že se nám tato prohlídka velmi líbila. Mně osobně se líbila moc. Ti, co nešli do školy proto, že se jim nechtělo, přišli o hodně.
Po prohlídce jsme se sebrali a rychlým krokem mířili na vlak. Naše cesta byla komplikovaná, neboť jsme měli málo času a vlak nám málem ujel.
Nakonec jsme výlet dobře zakončili a živí a zdraví dojeli do Plzně, kde jsme se rozešli s úsměvem na rtech.
                                                                                                      Kryštof Fakan, 8. A
Zpracovaly: Mgr. Jitka Tauchenová, Mgr. Jana Toamanová