Němčina s radostí

Oficiální partnerství pojí města Plzeň a Regensburg od roku 1993. Ale již o rok dříve se začala rodit spolupráce naší 28. ZŠ a regensburgské Gerhardinger, nyní Clermont Ferrand Schule. Záměrem je prohloubení jazykových dovedností žáků v německém a anglickém jazyce, sblížení dětí a jejich zjištění, že i když žijí jinde, mají vlastně podobné radosti i starosti. Hledáme společná témata, která nás sbližují, která nám pomáhají v práci a motivují žáky k výuce cizích jazyků. Naše setkání se vždy snažíme obohatit nějakým programem, který je zajímavý pro obě strany.
 Ve středu 19. 2. jsme na naší škole přivítali pana ředitele Manfreda Lehnera s kolegy, kteří chtěli poznat naše metody vedení výuky v keramické dílně. Pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Tomanové měli jedinečnou možnost si vyzkoušet tvoření a dekoraci keramických váz. Po práci následovala odměna - exkurze v plzeňském Prazdroji zakončená ochutnávkou nefiltrovaného piva. Naším partnerstvím se snažíme o bourání předsudků vůči němčině a o zvýšení její atraktivity. Od letošního roku se němčina na naší škole vyučuje od šestého ročníku. O tom, že už není opomíjenou Popelkou, svědčí i fakt, že naše žákyně 6. B Veronika Veličkova vyhrála 1. místo v okresním kole olympiády v německém jazyce. Přejeme si více takových úspěchů. Deutsch macht Spaß!

Mgr. Martina Pavelková, Daniela Trojovská