Okresní kolo Přeboru škol v šachu 2018

S úspěchem jsme se zúčastnili šachového turnaje a naše chytré hlavičky přivezly zpět stříbrnou medaili. Těsně (o půl bodíku) se sice nepodařilo obhájit loňské vítězství,
ale druhé místo, které zajistilo postup do krajského kola, je skvělé. Ani náš druhý nasazený tým se nenechal zahanbit a ve velké konkurenci obsadil desáté místo. Svému vedoucímu Ing. Martinu Štaifovi prý někteří hráči svými výbornými výkony zamotali hlavu a bude pro něj obtížné sestavit družstvo na krajské kolo, které se koná 28. 2. 2018.
Již potřetí se společné okresní kolo Přeboru škol 2018 Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever a Rokycany konalo v budově gymnázia na Mikulášském náměstí. Účast byla velkolepá, do Plzně se sjelo 33 čtyřčlenných družstev, většina z nich i s náhradníky, a pokud připočítáme pedagogický doprovod, tísnily se v aule gymnázia téměř dvě stovky účastníků. Mladí šachisté bojovali ve 3 kategoriích – 1. st. ZŠ, 2. st. ZŠ a SŠ. Do krajského kola pak postupovala vždy 2 nejlepší družstva v každé kategorii z každého okresu. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie žáků 1. – 5. tříd ZŠ, sešlo se celkem 16 týmů. V okrese Plzeň - město dominovaly školy plzeňské.
Turnaj se vydařil, kapacita hracího sálu byla zcela naplněna, další družstva už by se dovnitř nejspíš nevešla. Všechna družstva obdržela diplom a drobné věcné ceny, hráči týmů na 1. - 3. místě v každé kategorii a okresu medaile. Pochvala patří pořadateli, řediteli turnaje a hlavnímu rozhodčímu za skvělou organizaci a bezproblémový průběh, za podporu také Plzeňskému kraji a Komisi mládeže Šachového svazu Plzeňského kraje (ŠSPK).