Plzeňská šachová liga

Každý rok se hraje PŠL. Hraje se v areálu Západočeské univerzity na Borských polích v prostoru fakulty aplikovaných věd. Zde mají velkou herní místnost, kam se šachový klub ŠK64 Plzeň usídlil. Je zde velká místnost, dosah MHD a dobré parkování.
PŠL je seriál turnajů, který se hraje v několika dnech. Po skončení jednotlivých dnů jsou nejlepší hráči oceněni medailí. Finálový turnaj je ovšem vždy bojem o poháry.
Letošní ročník byl rozdělen do skupin, kde si hráči museli vybojovat postup do semifinále. Ve skupině bylo 6 hráčů a 2 nejlepší postupovali do semifinále.
Já a několik hráčů nebojovalo o postup do semifinále, protože postoupili již z předchozího ročníku PŠL. Tito hráči čekali, jak dopadne základní turnaj o postup do semifinále.
V semifinále jsme se připojili k hráčům, kteří si vybojovali postup. V semifinále byly 4čtyři skupiny po šesti hráčích a dva nejlepší postoupili do finále.
Za 28. ZŠ si vybojovali postup do finále dva žáci ze třetího ročníku.
Finále se odehrávalo 10. 3. 2017 na ZČU a utkalo se zde celkem osm hráčů, kteří bojovali o poháry.
V tomto finále jsme všechny soupeře porazili a tím vybojovali první a čtvrté místo. 28. ZŠ se tak stala nejúspěšnější školou v šachu v Plzni pro rok 2017. Získala tím dva poháry, jeden, který zůstává škole a druhý je putovní. Putovní pohár zůstal vždy v předchozích ročnících dva roky na stejné škole, tak naším cílem je ho udržet na škole déle než dva roky.