Pohár v minifotbalu 23. ročníku McDonald´s Cupu

21. dubna se žáci ze 4. a 5. tříd naší školy zúčastnili celostátního turnaje v kopané, který se hrál na hřišti 20. ZŠ v Brojově ulici.
Po 3. místě ve skupině, v těžké konkurenci (v řadě týmů nastoupili výhradně registrovaní hráči kopané ze sportovních tříd, a to i s doprovodem svých klubových trenérů – výborné sehrání jednotlivých hráčů), obsadili naši borci celkově velmi pěkné 6. místo. Všichni bojovali srdnatě ze všech sil, ale k dosažení ještě lepšího výsledku nám nepřála řada dalších důležitých okolností (kromě již výše uvedeného hendikepu, nutno uvést obtížné sehrání hráčů z důvodů přijímacích zkoušek na gymnázia – pouze dva společné tréninky s poloviční účastí a dále pak nepřízeň domácích rozhodčích z řad žáků pořadatelské školy, kteří tápali ve znalosti pravidel a rovněž kteří netrestali velmi hrubé zákroky na naše hráče, což byla určitá kaňka na jinak pěkně zorganizovaném turnaji).
Po dvou úvodních prohrách z důvodů výše již zmíněné ne zcela dostatečné sehranosti a ve druhém zápase také našeho neuznaného gólu na vyrovnání 2 : 2, pak v dalších dvou zápasech byli naši žáci herně lepší než soupeři, avšak nepřálo nám sportovní střelecké štěstí. Vždy po našich vedoucích brankách, místo využití mnoha šancí a zvýšení na 2 : 0, jsme obdrželi vyrovnávací góly na konečných 1 : 1. Zvláště smolný a bolestivý byl poslední zápas s obdrženou brankou v poslední minutě před koncem, čímž jsme přišli o 5. místo a čemuž jistě přispěla velká únava, neboť jsme museli hrát tyto zápasy těsně po sobě bez odpočinku (další velká výhoda pro soupeře).
Nutno však všechny hráče (jmenovitě s podpisy na přiloženém fotu diplomu) výrazně pochválit a poděkovat jim za vzornou reprezentaci školy. Všechny dosažené branky vstřelil kapitán týmu Kryštof Čížek ze třídy 4.B.
Všichni se již těšíme na účast v budoucnu v dalších soutěžích.
Snímky z akce: slavnostní nástup, hra, vyhlášení výsledků, celkové foto družstva i s vedoucím, diplom, pamětní medaile a předávání pamětních medailí, budou uveřejněny na stránkách školy.

Mgr. František Marek