Vyhodnocení celostátní výtvarné soutěže Česko očima dětí

V sobotu 22. června 2013 se v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou uskutečnila vernisáž výstavy Květy hvězd. Výstavu, která se již brzy přesune do Norska, tvoří práce žáků základních, středních a základních uměleckých škol, které uspěly v celostátní soutěži Česko mýma očima – vzkaz pro mého kamaráda do Norska. Soutěž uspořádala společnost Kulturní mosty za podpory norského velvyslanectví, ministerstva kultury, Kraje Vysočina a dalších organizací a jejím cílem bylo představit dětem v Norsku zajímavé pohádkové postavy (I. kategorie), významná místa historie a kultury v ČR (II. kategorie) a osobnosti české historie a kultury (III. kategorie) pomocí výtvarného nebo keramického ztvárnění. Soutěžit mohli jednotlivci i školní kolektivy. Celkem se soutěže zúčastnilo neuvěřitelných 7232 prací z celé republiky.
Naše škola vyslala do soutěže keramické práce, které vytvořili žáci v I. a II. kategorii pod vedením Mgr. Jany Tomanové. V obrovské konkurenci se jim podařilo uspět ve všech kategoriích, kterých se zúčastnili, takto:
II. kategorie: 1. místo Natálie Perníková (9. B)
I. kategorie: 2. místo Magdaléna Písková (2. A)
kolektiv žáků ZŠ: 1. místo v kategorii Významná místa historie a kultury v ČR.
Diplomy a ceny předal při slavnostním večeru vítězům pan Jens Eikaas, velvyslanec Norského království v ČR. Vyhlášení vítězů doprovodil také bohatý kulturní program, o který se postarali žáci ZUŠ F. Drdly a Gymnázia Žďár n.S. Všem zúčastněným patří velké blahopřání.
R. Písková

Zpracovala Jana Tomanová